O nas

światłowodyOtwocka Telewizja Cyfrowa

może się już pochwalić najnowocześniejszą siecią dostępu do Internetu dla mieszkańców Otwocka i Józefowa, opartą na niezawodnej technologii światłowodowej.

Światłowody są niezawodne, a także bezkonkurencyjne pod względem szybkości i jakości przepływu informacji. Ich nieograniczona pojemność pozwala na wszelkiego rodzaju transmisje danych, głosu oraz obrazów w technologii analogowej, cyfrowej wysokiej rozdzielczości HD czy cyfrowej 3D. Sieć światłowodowa jest gwarancją stabilności i nieograniczonej przepływności transmisji danych, a także wysokiej niezawodności usług świadczonych przez operatora.

Na terenie Otwocka i Józefowa wybudowaliśmy sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu obejmującą swoim zasięgiem około 50 procent wszystkich osiedli oraz instytucji i budynków użyteczności publicznej. Sieć została wybudowana według najnowocześniejszej technologii w oparciu o kable światłowodowe, które zostaną doprowadzone bezpośrednio do użytkowników końcowych, czyli zostanie zrealizowana koncepcja FTTH – światłowód do domu – tak bardzo promowana przez Komisję Europejską, jako przyszłość rozwoju infrastruktury teleinformatycznej.

FTTH to technologia najnowocześniejszej generacji wprost w mieszkaniu, to dostęp do nowoczesnych usług multimedialnych – telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości, usług interaktywnych, usług na żądanie oraz pozostałych zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych. Sieć światłowodowa daje możliwość korzystania z Internetu o przepływie rzędu kilkuset Mb/s, a przede wszystkim jest gwarancją korzystania z usług multimedialnych na najwyższym poziomie.

Sieć spełnia najwyższe standardy stawiane obecnie przed sieciami nowej generacji. Inwestycja daje możliwość oferowania usług szerokopasmowego Internetu na poziomie spotykanym w wysoko uprzemysłowionych krajach, gdzie penetracja światłowodami jest bardzo duża.